| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt trenurile pline de rromi? Adica e calatoritul cu trenul safe acum?

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Din pacate nu esti in siguranta nici sa treci strada nu numai cind calatoresti, si nici nu poti invinui o rasa, criminalitatea e in crestere si asa va fi mult timp de aici incolo. iar cu trenurile dupa cite inteleg riscul e in gara daca esti minora, nu in timpul calatoriei. deci daca te conduce si te asteapta cineva ar trebui sa fii in siguranta.

4 răspunsuri:
| nini128 a răspuns:

Nu mai sunt asa multi romi, dar nici nu au disparut de tot.

| thealchemist a răspuns:

De ce, te simti urmarita de rromi? asta nici nu mai e rasism, e paranoia.

Depinde destinatia pe care o alegi. Pe unele trasee sunt mai frecventi, iar pe altele chiar deloc. Daca iti vezi de treaba ta nici ei nu te vor baga in seama asa ca poti sa mergi linistita, parereaa mea happy

| BlaBlaa a răspuns:

Thealchemist, te inseli. sunt minora si am de gand sa calatoresc singura...cred ca e normal sa ma ingrijoreze aspectul asta.