| eveline_titus a întrebat:

Merg de Paste la Viena si vroiam sa stiu care sunt modalitatile de a ajunge de la aeroport in oras si invers. Cine a mai fost?

Răspuns Câştigător
| ionutza a răspuns:

Cel mai scump mijloc de transport dar si cel mai rapid este CAT-ul, niste trenuri verzi rapide ce merg direct la aeroport. Poti merge cu trenurile regionale (S-bahn) sau cu taxiul.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

salut eveline_titus, am fost in Aeroportul International Viena doar in tranzit, pana iti raspunde cineva eu iti las pagina aeroportului in germana, engleza, italiana, etc. si vei gasi 3 feluri de mijloace de transport depinde unde vrei sa mergi in Viena, sunt detaliate si orarul, itinerarele in format PDF trebuie sa le downloadezi bineinteles fiecarui mijloc de transport, precum si pretul biletelor http://www.viennaairport.com/......bsite.jart SAU pagina principala http://www.viennaairport.com/ selectia limbii pentru acces pe site este in stanga-sus pe ecran. Calatorie placuta!

| monicaclaudia a răspuns:

Sincer eu am parcurs de 3 ori aeroport oras si invers. cu taxi preturile sunt normale sa zicem asa in jur de 30 40 eu e convenabil si comod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eveline_titus, preturile expuse pe site mi se par rezonabile fata de Taxi, pentru mijloacele de transport "Zugverbindungen: CAT unde S-Bahn" sunt de ordinul a 10 euro. C. A. T. este un City Airport Train http://www.viennaairport.com/......bsite.jart

| silviu_tudosescu a răspuns:

Ia taxiul. Au un tren CAT (City Airport Train) dar pretul unui bilet este cam tot atat cat platesti CAT-ul daca mai mergi cu cineva. Noi am fost 3 si pe un taxi am dat 25 de euro, mai putin decat cu trenul plus ca soferul ne-a urcat bagajele in masina, ni le-a scos in fata hotelului. Drumul a fost lin, placut, muzica pe fundal. Taxiul a fost un Mercedes.

| horia_hutu a răspuns:

Aceste informatii de gasesc pe site-ul aeroportului, trebuie doar sa te uiti.

| maria_parvan a răspuns:

Am intrat pe site-ul aeroportului dar este in limba germana si nu stiu limba germana. Multumesc anticipat pentru cei ce ma pot ajuta.