| Copilasha a întrebat:

As vrea sa stiu cu ce imi pot albii dintii? Am incercat multe paste de dinti si degeaba. AM fost la doctor, si mi-a spus ca am niste pete galbene pe dinti. Acum acesta s-a mutat in alt oras si nu am la cine sa merg. A mai avut cineva asemenea probleme? Cu ce le pot trata? Funda love struck

Răspuns Câştigător
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Incearca cu bicarbonatul de sodiu...este fffffff bun pentru albirea dintilor. testat pe mine si auzit de la stomatologul meu(este cel mai bun din oras)

7 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Incearca sa pui pe un deget sare si sa iti freci dinti apoi sa iti clatesti gura.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Incearca sa pui pe un deget sare si sa iti freci dinti apoi sa iti clatesti gura. Nu te spala pe dinti mai mult de doua ori pe zi (dimineata si seara) pentru ca risti sa iti subtiezi gingiile.

| valentynavaly a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Sangerezi doar daca te speli cu sare '' care dauneaza giingiilor''

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru valentynavaly):

Bunicii mei asa faceau si vad ca nu au nimic.

| Idontknow69 a răspuns:

Petele pot aparea si din cauza sucului cu acid( ai baut prea mult) cred ca cel mai indicat ar fi sa iti speli dinti de doua ori pe zi, o data dimineata si o data seara(dar sa nu eviti nici o zi) ma bucur ca te-am ajutat
fundita? happy

| valentynavaly a răspuns:

Ori nu te speli pe dinti si dimineata si seara, Ori daca da incearca cu bicarbonat de sodiu!