| Lina0309 a întrebat:

Mi-a fost cumparat un bilet de avion de catre varul meu din strainatate si pe urma trimis pe e-mail. Trebuie printat? Daca da, ce informatii ar trebui sa printez, tot e-mailul? Dau funda celui care ma ajuta. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Maxum_Ismail_1996 a răspuns:

Da email.ul cu factura...adica codul de bara gen...sa se vada pretul...bonu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... ai check in ul facut? la ce companie e? daca nu e un loc cost nu trebuie sa printezi nimic

| BogdanDediu a răspuns:

Da trebuie printat tot emailul!

| mihai69 a răspuns:

Mailul e bine să-l printezi pe tot, ai acolo codul rezervării.
Cu acel cod, poți intra pe saitul companiei care a vândut biletul și poți printa rezervarea. Și tot acolo, cu același cod, poți face și formalitățile de check-in online, la companiile care oferă această facilitate. Dacă nu, la aeroport îți vor cere o taxă! Deci printează și foaia cu check-in-ul, dacă l-ai făcut!