| alexalexandrusincerul a întrebat:

Buna ziua.As dori sa stiu daca se mai pot primi o parte din bani (am trimis si mail, dar vreau sa stiu cum ati procedat voi).Am un bilet de avion cumparat in dec 2020 pentru luna asta in Spania, plus o polita asigurare. Daca nu ma incadrez la motivele de acolo, pur si simplu nu mai doresc sa plec, pot recupera o mica parte din bani macar? Trebuie doar sa le spun numarul politei si ei mi o anuleaza?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te incadrezi la motivele stipulate acolo, nu ai cum sa-ti recuperezi nimic.
Ai putea vorbi cu cei de la asigurare si vezi daca ei au cumva vreo portita sa recupereze banii. Merita incercat, ca oricum nu mai ai ce pierde.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si abia acum te ai"trezit" sa ceri banii inapoi dupa atitea luni? Trebuia sa i suni in ianuarie, acum suntem in mai cine crezi ca i ti va da banii, desii ar fi corect si cinstit din partea lor sa i ti dea banii inapoi daca tu nu ai fost in Spania, suna i si întreaba i.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Sincer, am fost într-o situație asemănătoare. Din păcate nu mi s-a restituit nicio parte din suma. Dar sună să vezi, poate ai noroc.