| skif2skif a întrebat:

Muntele sau marea? Intotdeauna va fi o dilema...

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Acum,prefer muntele.Peisajul,aerul curat, linistea.In tinerete preferam marea.

| skif2skif explică (pentru EmaS):

Le poti chiar si combina.padurea, muntele si lacul...Incearca: Trei ape, Valiug sigur iti va place.

| EmaS a răspuns (pentru skif2skif):

Unde se afla acest loc de agrement?

| KatnissEverdeen a răspuns:

Eu spun marea

| skif2skif explică (pentru EmaS):

Sunt 2 statiuni diferite aflate in judetul caras in apropierea muntelui semenic.Mai exact de la Resita mai sunt de urcat vreo 50 de km...

| Scherimuvi a răspuns:

Muntele este mai bun decat marea gasesti aer curat,padure, locuri nemaintalnite, un gratar binevenit si poti sa faci si baie cum gasesti la mare numai ca este mai racoros dar poti sa te bronzezi si la munte intr-un loc mai special
Faza rea sunt si vor ramane tantari
Succes

| skif2skif explică (pentru KatnissEverdeen):

Marea...pentru ca te-ai saturat de umbra, sau probabil nu suporti iarba uda dis de dimineata din apropierea lacului...

| EmaS a răspuns (pentru skif2skif):

O,se afla destul de aproape de mine, nici 100 de kilometri. Poate ca la vara,o sa fac o proba, sa vad daca ai dreptate. Mersi.
Am fost la Bradetel, Valea de pesti, Scorillo la Poiana marului.A fost superb.

| skif2skif explică (pentru Scherimuvi):

Da asa este. Tantarii pot fi o problema.

| skif2skif explică (pentru EmaS):

Cu placere!

| MihaelaDart a răspuns:

Pe cand locuiam in orasul natal, Constanta chiar daca imi adoram marea desi alteori eram plictisita de ea si doream sa ma retrag la munte si totusi de cativa anisori visele au devenit realitate, le am pe amandoua mare cu munte, asta fiind in Salonic. Chiar daca orasul nu are plaji amenajate din cauza marii poluate de la nave, exista plaji in alte directii alaturi de munti, fie spre Halkidiki, fie in alte zone ale Greciei. Oricum mare nu e musai sa fie plaja, pentru mine cand e marea alaturi este relaxare, cand o vad ma linisteste, poate din cauza ca sunt si o pestoaica (ca zodie). Oricum le iubesc pe amandoua ca peisaje.

| skif2skif explică (pentru MihaelaDart):

Si eu spun la fel:apa nu inseamna neaparat plaja.Eu unul de mic cred ca nici nu aveam buletin eram indragostit de Orsova.Nu stiu daca ai fost pe acolo...dar Orsova le are cam pe toate. Dunarea, muntele soarele.padurea.iar noaptea sunt numai lumini.E superb...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambele sunt bine venite. Câte un pic din fiecare.
Pa, pa.

| MihaelaDart a răspuns (pentru skif2skif):

Sincer in Orsova nu am ajuns si orice loc al tarii unde este o oaza si nu musai, este o frumusete (desi unii nu-si apreciaza ce avem noi in tara si pacat).

| skif2skif explică (pentru MihaelaDart):

Corect.ai dreptate.

| adorciocolata a răspuns:

Ambele. Muntele l-am descoperit acum cativa ani (nu am avut ocazia sa merg in fiecare vara la munte) si crede-ma ca m-am indragostit de acest tip de relief. De la muntii inalti cu creste inzapezite pana la muntii impaduriti cu lacuri ca oglinda la baza, de la munti vulcanici pana la muntii cu relief ruiniform (de ex. Babele si Sfinxul), toate tipurile de munti ma fascineaza. Dar, sincera sa fiu nu imi place sa merg la munte iarna pentru ca nu ma pasioneaza sporturile de iarna si nici acest anotimp.
Marea - din totdeauna m-a fascinat. Un loc romantic si plin de mister. De la marea involburata si furtunoasa, pana la marea linistita cu ape turcoaz si cu nisip fin, de la plaja plina de turisti dornici de o baie in mare pana la plaja pustie.
La munte am fost la Sinaia, Piatra Neamt, Targul Neamt, Brasov si cam atat. Mi-ar placea sa vad Muntii Bucegi si Muntii Apuseni. La mare am fost la Mamaia, insa mi-ar placea sa merg si in alte tari la mare (Grecia, Croatia, Bulgaria chiar Hawaii, Dubai, Cuba). Nu cred ca voi ajunge vreodata in ultimele 3 tari enumerate mai sus, dar imi doresc.

| KatnissEverdeen a răspuns (pentru skif2skif):

Pai eu stau intr-o astfel de zona
Să stii că eu am lacul la cativa kilometri distanta.
am iarba cata vreau in zona ...nu ma refer la parc să stii.
Eu stau la sat ...nu la oras.

| KatnissEverdeen a răspuns (pentru skif2skif):

Deci mai inteles?
Stau toată vara la munca...rectific toate verile ...pe iarba.

| skif2skif explică (pentru KatnissEverdeen):

Am inteles perfect.

| ledzeppelin a răspuns:

Mareee! cum spune Tudor Chirila :"hai sa ne mutam la mare/o tara de orase goale/singura noastra scapare"Vreau in Vama sau in Costinesti sad

| yellowalien a răspuns:

Muntele, clar!

| Anonymous1247 a răspuns:

Marea,logic