| Kevser a întrebat:

Nu cunosc regimul de acordare a vizelor pentru cetatenii turci. Raspunsurile de pe site-ul consulatului le cunosc, dar vreau sa stiu daca se ofera sume de bani. Mentionez ca am calatorit numai in tari in care nu am avut nevoie de viza, deci nu m-am confruntat cu astfel de situatii. Rog sa raspunda numai cei in cunostinta de cauza. Multumesc

2 răspunsuri:
| RMaria31 a răspuns:

Nu specifici pentru ce tara vrei viza.

| Kevser explică:

Mda, probabil am omis, bineinteles pentru Romania. Oricum, am aflat taxele care se platesc la consulatul roman din Istanbul. Multumesc