| MZP a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria buna, dar sa luam in considerare aceasta situatie. Un elev pleaca intr-o excursie cu scoala, cu trenul. Insa elevul intarzie si ajunge in gara cu 2 minute dupa ce a plecat trenul. Tatal sau decide sa il duca la urmatoarea gara in care trenul opreste, luand in considerare faptul ca, cu masina se ajunge inaintea trenului la gara respectiva. Daca elevul are biletul cumparat de la statia de unde trebuia sa plece pana la destinatie, se mai poate imbarca la o statie de pe traseul trenului, si sa calatoreasca cu acelasi bilet?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, normal. N-ai voie cu statii inainte de statia de plecare, dupa statia de plecare poti sa te urci si la penultima statie laughing

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Da

| Holiday a răspuns:

Se poate imbarca in trenul respectiv de oriunde intre statia de plecare conform biletului si statia de destinatie conform aceluiasi bilet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate

| Ax3LdeV a răspuns:

Da!

| mihai69 a răspuns:

Desigur.