| anonim_4396 a întrebat:

Pasagerii unui avion chiar aplaudă atunci când avionul aterizează? Asta îmi povesteau aseară niște prieteni din Austria care zboară des, cum că atunci când aterizează, de obicei majoritatea pasagerilor încep să aplaude. Am crezut că își bat joc de mine, până azi mai devreme, când am citit o postare pe r/Romania, tot legată de avioane, iar în comentarii unii au menționat cum că "au așteptat să se termine aplauzele" înainte să se dea jos.
Eu n-am zburat cu avionul niciodată și mi s-a părut curioasă situația.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este deloc curios, pasagerii aplauda putand fi multumiti de 2 ori: prima data pentru serviciul prestat de personalul avionului si a doua oara pentru ca au sosit cu bine la destinatie.

| Zuzu1991 a răspuns:

Aplauda chilotul care chiloteaza avionul ca nu i-a omorat... inca
https://external-preview.redd.it/......0ry7pg.jpg