| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Bucuresteni, cat dureaza calatoria cu un taxi din centrul Bucurestiului, sa spunem Piata Unirii, pana la Aeroportul Otopeni, pe un trafic normal pentru centrul orasului?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

40 min

| Intruder19 a răspuns (pentru suntserios):

Poate seara si in weekend sa faci tu 40 min de la unirii pana la Otopeni, Am facut si 3 ore la cat de aglomerat e orasul asta.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Intruder19):

Pai a zis trafic normal

| ziftode a răspuns:

Trebuie sa pui si ora
in miezul zilei poate sa fie si 2h in functie de diverse lucrari pe parcurs, ambuteiaje, etc. (taximetristii nu prea folosesc waze cu informatii in timp real)
la 4 dimineata, poate sa dureze si 30mins, traficul "normal" la ora aia e ca doar trebuie sa opresti la stopuri

| Panamax a răspuns:

45 min mers relaxat.Lasat fraierii cu suv 4x4 sa depaseasca, lasat salvare sa depaseasca, lasat politie sa depaseasca.

| mihai69 a răspuns:

Cam 40-45 de minute, dar dacă ai de prins un avion, mai bine leci cu 90 minute avans. Doamne ferește să fie vreun accident între Băneasa și Otopeni, că ajungi mai repede pe jos!