| Helvis a întrebat:

Pentru cei din Brasov am doua intrebari:
1: Cat costa taxiu din gara pana in Piata Sfatului (aproximativ)?
2: Ce autobuze sunt din gara care merg in Piata Sfatului sau aproape de Piata Sfatului?

Răspuns Câştigător
| TheDarkDragon a răspuns:

Pai taxiul nu stiu, e in jur de 10 lei cred, nu stiu sigur, si din gara pana in piata sfatului merge autobuzul nr.51 care merge pana la maternitate, si te acolo te duci inapoi, in jos putin mergand.Mai sunt si altele care nu te duc pana acolo si va trebui sa te duci tu pe jos, dar daca nu sti drumul.....trebuie sa intrebi pe cineva.Iti sugerez sa iei 51, deoarece trece pe langa piata si sti pe unde sa mergi pe jos dupa ce cobori.

7 răspunsuri:
| Helvis explică (pentru TheDarkDragon):

Multumesc pentru raspuns. Poti sa-mi zici si cate statii sunt pana la maternitate?

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Helvis):

Paaaai... sunt vreo 6, fara cea din gara.Da maternitatea e o cladire inalta, mare pe partea dreapta, si langa ea sunt 2 parcuri, unul cu loc de joaca, si unul cu copaci, ca e curtea liceului de silvicultura.

| Helvis explică (pentru TheDarkDragon):

Am mai cautat pe google si autobuzu asta 51 e de fapt microbuz nu? Si faza e ca eu vreau sa ma duc la Romanian Muzic Awards care se tine in Piata Sfatului si in ziua aia cred ca va fi oprita circulatia.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Helvis):

Pai nu stiu daca va fi sau nu, dar nu e microbuz
uite, cauta pe http://www.ratbv.ro/trasee1.php aici ai toate autobuzele cu traseul, la 51, maternitate e biserica neagra, asa se numeste statia.

| Helvis explică (pentru TheDarkDragon):

Pai exact pe site ala am cautat si scrie acolo sus AUTOBUZE MIDI si dupa ce dau click pe Linia 51, acolo scrie ca e Microbuz. Oricum multumesc inca o data pentru raspuns-uri.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Helvis):

Eu nu stiu, o fi scriind, da e un autobuz, de obicei portocaliu sau alb, nu e microbuz

| Summer4ever a răspuns:

Din gara se ia autobuzul 4 care duce la Livada Postei. Mai mergi foarte putin pe jos. Biletul de autobuy costa 2 lei.