| aisha01eu a întrebat:

Peste 2 saptamani trebuie sa plec in Belgia, cu avionul. Am 18 ani impliniti si pasaport de la 15 ani. Daca acesta nu expira decat peste cativa ani trebuie sa mi-l schimb daca am facut 18 ani? Am pasaport individual, nu sunt trecuta pe pasaporul parintilor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pasaportul se schimba doar atunci cand expira. Vezi ca ar trebui sa-ti schimbi cartea de identitate(daca nu ai schimbat-o), prima carte de identitate expira la 18 ani. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Trebuie sa ai pasaport indiferent de varstawinking

| anad a răspuns:

Daca ar fi trebuit sa il schimbi la 18 ani, ar fi pus data expirarii la aceasta varsta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol, nu ai nevoie de pasaport ca sa pleci in Belgia