| AdelinAda a întrebat:

Peste mai putin de o luna voi avea prima calatorie cu avionul pe traseul Bucuresti-Londra! Ce sfaturi imi puteti da legat de o prima calatorie cu avionul, in general, si de o calatorie catre Londra, in mod particular?

8 răspunsuri:
| ionutz1890 a răspuns:

Ia-ti o carte ca sa citesti sa ai ce face. Nu iti fie frica ca nu se intampla nimic. Dureaza cam multicel dar nu conteaza asta.Ia-ti ceva sa te joci sa nu te plictisesti cum ar fi carti, remi.Acolo ai masa fiindca am fost si eu intr-un avionwinking GOOD LUCK

| darrio2007 a răspuns:

Sa asculti sfaturile insotitoarelor de zbor.Ce sfat ti-ai dori?

| Xavi0699 a răspuns:

Sa nu spargi geamul avionului!

| Lola23 a răspuns:

Poti sa iti faci o mica geanta de calatorie in care sa "inghesui" lucruri care iti plac, cum ar fi cartea preferata, un iPod, mp3 player, casti sa nu ii deranjezi pe altii cand asculti muzica, servetele umede, cosmetice, jocuri, lucruri de genul asta. De calatoria cu avionul nu trebuie sa iti fie frica. Daca crezi ca nu o sa poti sa adormi, ia-ti daca ai posibilitatea o perna care sa iti aduca aminte de casa. Daca nu stii engleza foarte bine, foloseste-te de un dictionar din acelea mici de buzunar (nu sunt foarte scumpe). Iti urez drum bun si distractie placuta!

| PaulPitic a răspuns:

Asculta,daca nu vrei sa te plictisesti pe drumul de 5 ore(parca) incarcati bateria la telefon+descarcati un film pe tableta..Eu asa fac pentru a nu ma plictisii.Cel mai palpitant moment este atunci cand decolezi si te duci pe spatee. Goos Luck!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu lua obiecte ascutite sau lichide in bagajul de mana, nu purta haine care au metal sa nu trebuiasca sa te controleze de 100 de ori si ia ti ceva de citit

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O experienta in plus datorita curajului tau

| laura1688 a răspuns:

O senzatie foarte frumoasa drum bun