| Macaw a întrebat:

Pot călători, ca minor, înăuntrul țării (de ex. de la bucurești la cluj) fără să fiu însoțită de un adult?

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Parcă trebuie să ai semnătură de la părinte dacă ești minor.

| Plato a răspuns:

Desigur.

| HadesSs a răspuns:

Poti dar nu e recomandat happy

| Liviu a răspuns:

Daca te opreste garda,si tu ai buletinu la tine, si esti minora, ai ca mputea sa dai de belea tongue sa sune parinti, sau sa ii cheme sa te ia. Minor find, e cam dificil, pot sa interpreteze ca o fuga de acasa, sau cine stie.

| Macaw explică (pentru Liviu):

Păi nu că iau semnăturile lor și așa, dar prefer să nu fac 12 ore singură pe tren, aș vrea să fac o oră cu avionul dar n-am chef să dau bani în plus pe însoțitor și chestii de genul, nu sunt sigură că are rost dacă nu ies din țară

| Macaw explică (pentru Celcestietot):

Atât? și în rest pot merge singură fără însoțitor sau alte detalii?

| DARIA0515 a răspuns:

Da
normal
am multe cunostinte care au facut asta
chiar pana la cluj

| Celcestietot a răspuns (pentru Macaw):

Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pui in tren și nu îți are nimeni treaba unde te duci

| Liviu a răspuns:

E dificil, iti inteleg punctu de vedere, si eu ma tot gandesc sa fug pe la cluj happy am o persoana draga pe acolo, dar e departe rau, cu trenu nu imi arde, cu masina prea scump, si ma tot cam bate gandu.Dar sfatu meu? mai bine te duci cu trenu si de acolo incerci sa te intorci cu avionu :3

| mihai69 a răspuns:

Ai uitat să spui că vrei cu avionul. Teoretic, da - dar fiecare companie de transport aerian are o politică proprie în ceea ce privește minorii neînsoțiți. Interesează-te la cele care au zboruri spre destinația unde vrei tu să ajungi.

| timisoara a răspuns:

Atâta timp cât nu faci bele poți liniștită. Prietena mea, minora, a călătorit 2 ani de zile cu mine prin toată țara, eu lucrând ca organizator de excursii si tabere si șofer.Nu iti face probleme, atâta timp cât nu faci prosti nu îți are nimeni grija