| hisaruki a întrebat:

Bunaaa! Voiam sa intreb daca te poti caza la un hotel daca esti minor, gen, fara adult si poate daca stiti si unde in Bucuresti.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate sa te cazezi la nici un hotel, motel sau pensiune in Romania, daca ai sub 18 ani.
Nu este legal si nu risca nimeni sa-si piarda licenta de functionare, daca face ilegalitati pentru un copil.

| mihai69 a răspuns:

Legal, nu.
Dar sunt destule "hoteluri" cu ora, pensiuni și apartamente în regim hotelier unde dacă ai banii necesari nu îți mai cere nimeni niciun act.

| Sonia822 a răspuns:

La hotel iti cere buletinul. Vrei sa iei o camera pe numele unui minor, sa nu apari in baza de date, sau ai fugit de acasa? Incearca pe la motelurile de pe langa Gara de Nord. Ar mai fi unul in Militari, langa Sir, dar mai bine suni inainte. Zi ca dai examene sau ceva.

| Sonia822 a răspuns:

Inteleg ca ai 12 ani. Sa nu ti-o iei in freza. Romania e o tara periculoasa de prin 2014

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

De ce de prin 2014? In 2013 nu era periculoasa?

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Ce s-a intamplat in 2014?

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Capul lumii interlope a ajuns in cea mai inalta functie

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Huh?

| Osneros a răspuns (pentru suntserios):

Si pamantul e plat, dinozaurii n-au existat, vaccinurile si sarea ne omoara incet si cu Nikon p900 poti sa dai zoom sa vezi stelele si luna FHD.

Vezi raspunsurile ei anterioare laughing

| suntserios a răspuns (pentru Osneros):

Ahh, ok

| tommacbilbobconstantin a răspuns:

Poti sa se cazezi daca nu minor. Iar hoteluri in Bucuresti nu sunt pentru ca nu locuiesc acolo, scuzesad