| anonim_4396 a întrebat:

Pot calatori cu trenul din Romania pana in alte tari din Europa?
Ex. Bucuresti - Viena, Bucuresti - Zagreb.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, dar s-ar putea ca unele legaturi sa nu fie directe si sa trebuiasca schimbat trenul.

2 răspunsuri:
| claaau a răspuns:

Ai legatura directa Bucuresti-Budapesta in fiecare zi. Este tren rapid, cu vagon de somn si vagon restaurant.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți.
Uite aici:

http://www.cfrcalatori.ro/271
(și mai găsești pe-acolo, plus că poți căuta și după mersul trenurilor altor operatori europeni, pentru a găsi legături sau alte oferte.)