| ana_7977 a întrebat:

Pot sa iau in bagajul de mana din avion obiecte cum ar fi: placa de par, lama de ras etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie lichide pana la 100 ml, puse separat intr-o punga transparenta ziplock.
Ai voie si lama de ras, daca e de-aia fixa, adica in aparat bic sau gillete (probabil ca te refereai la unul de epilat, de unica folosinta, nu?)
Ai voie si placa de par.
Ce n-ai voie: foarfecuta de unghii, unghiera, pila de unghii ascutita, set de manichiura, etc. Ultima oara m-am amuzat la maxim la Paris, cand o cucoana a fost nevoita sa arunce un set de manichiura Victorinox, scump, pen-ca "contine obiecte ascutite". Asa ca ai grija... dar eu car mereu un Gillete Sensitive cu mine, de-ala cu 3 lame, si e OK, nu e interzis.

5 răspunsuri:
| danyk7 a răspuns:

Placa de par.da
dar lama de ras in nici un caz

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai voie cu nimica ascutit dupa tine, lama de ras niciatata.

| ana_7977 explică:

Si creme sau lichide pana in 100 ml pe bagaj?

| kaloma a răspuns:

Uita-te pe site-ul companiei cu care zbori la lista obiectelor interzise