| anonim_4396 a întrebat:

Obiecte care nu sunt acceptate in bagajul de avion

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Arme, droguri, substante explozibile, obiecte contaminate radioactiv, recipienti cu virusuri si bacterii.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Obiectele contondente, subst toxice, arme, munitii, artificii, baterii cu elementi lichizi, greutatea admisa 20 kg, va zic din experienta.

Bula
| Bula a răspuns:

Unele companii / aeroporturi interzic si lichidele imbuteliate aduse din exterior, de orice fel, mai ales in bagaje de mana!
De fapt, fiecare aeroport / companie are masuri proprii de siguranta pe care este bine sa le intrebi anterior!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parfum, fixativ, placa de par

| Florinna a răspuns:

In afara de arme si rahaturi dintr'alea in bagajul mare poti sa-ti pui cam orice

| sufletel13 a răspuns:

Referitor la substante toxice: pentru alte continente e interzis sa iei deodorante sau chestii de genu