| DANNY1004 a întrebat:

Poti sa inchiriezi o camera la hotel sau la o pensiune daca nu ai 18 ani? Adica stiu ca teoretic nu se poate, dar practic?

5 răspunsuri:
| ConfuZ108 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa închiriezi tu o cameră la hotel deoarece trebuie sa ai peste 18 ani, sa fi major si sa ii arati buletinul, o sa ti-l ceara cu siguranță. Dar poti vb cu ai tăi să îţi închirieze o cameră si tu sa stai acolo. Asta daca au încredere în tine. Succes

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Nu. Trebuie sa prezinți buletinul.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți atâta timp cât ești minor.

| timisoara a răspuns:

Se poate, sa ai peste 14 ani, si un buletin

| DANNY1004 explică (pentru timisoara):

Nu s-a putut, dar multumesc oricum pentru un raspuns la o intrebare de acum cateva luni. Bine ca nu ai asteptat sa fac 18 happy