| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce orase din Romania trec drumurile europene E85 E60 E70?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

E 85 - România: Siret, Suceava, Fălticeni, Roman, Bacău, Adjud, Focșani, Râmnicu Sărat, Buzău, Urziceni, București, Giurgiu

ro.wikipedia.org/wiki/Drumul_european_E85

E70 - Timișoara - Lugoj - Caransebeș - Orșova - Drobeta-Turnu Severin - Filiași - Craiova - Caracal - Roșiori de Vede - Alexandria - București - Giurgiu.

ro.wikipedia.org/wiki/Drumul_european_E70

E60 - Oradea - Cluj-Napoca - Turda - Târgu Mureș - Brașov - Ploiești - București - Urziceni - Slobozia - Hârșova - Constanța

ro.wikipedia.org/wiki/Drumul_european_E60