| LanguageMaster a întrebat:

Puteți să-mi recomandați nişte țări balcanice sigure de vizitat?

13 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cu teroristii astia, nu prea stii unde mai este sigur!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Muntenegru, Croatia.

Bula
| Bula a răspuns:

Romania.
Aici nu vin migrantii, teroristii happy

| AFR81 a răspuns:

Actiuni teroriste au loc mai mult in Vest. In Balcani cam toate tarile ar fi sigure de vizitat. Recomand Bulgaria, Grecia sau Croatia.

| LanguageMaster explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Țările precum Bosnia, Albania şi Macedonia crezi că sunt sigure de vizitat?

| LanguageMaster explică (pentru AFR81):

Dar ce părere ai de țări precum Albania, Bosnia şi Macedonia?

| ubox7007 a răspuns:

Cam toate tarile balcanice sunt sigure de vizitat, numa ca na... eu nu m-as duce in Albanis, kosovo (asta daca consideri kosovo a fi tara) si in partile cu imigranti ilegali din Greci, in rest totul este destul de sigur

| LanguageMaster explică (pentru ubox7007):

De ce nu te-ai duce în Albania?

| AFR81 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu stiu cat de atractive sunt din punct de vedere turistic.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cand pleci de acasa nimic nu e sigur nicaieri. Hoti de buzunare si excroci care profita de turisti sunt si la Roma sau Milano. Daca te referi la atentate terosiste eu in Israel unde sunt cei mai multi kamikaze timp de 1 an trebuia sa fiu atent la buzunare, in rest dupa cum ti-e norocul.

| ubox7007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Sincer nu stiu, pur si simplu nu imi place, fara nici un motiv, ura sau alte din acestea, pur si simplu nu ma tenteaza.

| mihai69 a răspuns:

Serbia, Albania, Croația. Cam în ordinea asta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Bula):

Numa' ca Romania nu este stat balcanic...