| Noone09 a întrebat:

cum obțin o viza definitiva sau pe o durata mai lunga in America

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aplicand pentru o viza SUA o poti obtine pe 10 ani. Daca vrei viza de munca e mai complicat. Depinde ce considera statul american ca are nevoie.

| Noone09 explică (pentru Salontanul):

Pana atunci voi termina facultatea de info

| leapșa a răspuns:

1. Definitiva? Mai, nu stiu daca e definitiva (mi-e lene sa Google), dar poti aplica la Loteria Vizelor.
2. Cauta si tu un job sau o firma de recrutari acolo. Sunt pe net destule.
3. De curand s-au adoptat niste legi in Canada, cum ca romanii si bulgari pot calatori mai usor acolo, daca indeplinesc nu's ce conditii. Aplici pentru Canada, apoi te muti in SUA. Nu e decat un pas.
4. Daca esti la facultate, incearca sa pleci in SUA cu Work and Travel, ca sa-ti faci o idee si poate-ti va fi mai usor sa alegi/gasesti ceva.