| Noone09 a întrebat:

Sall TPU, mama vrea sa vn acasa pana pe 10 noiembrie din Italia, am gaait un zbor din Torino Iasi cu 75€ dar nu înțeleg bagajul se plătește separat sau nu poate lua deloc?
Ca am vazut pe acelasi site alte zboruri este inclus in pret. Site-ul se numește esky. Ro
Dau funda

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce platesti.
Daca-ti cumperi doar bilet simplu, atunci ai inclus doar bagaj de mana.
Daca platesti in plus, poti avea si bagaj in cala.

Unele companii au incluse in bilet inclusiv bagaj de mana si in cala.

| Cristiggg4 a răspuns:

Iti recomand sa iei bilete de pe acest site, este cel mai bun!
https://www.fly-go.ro/? gclid=Cj0KCQjwg7HPBRDUARIsAMeR_0hyL7Tnb0Sb14t2VU0AnfQAbbT1MkxxIC2ffBO0968Q9dsq_E26CBgaAgYIEALw_wcB

| MihaelaDart a răspuns:

La 75 de euro doar bagajul de mana este inclus, ceea ce este bagaj de cala se plateste in plus in momentul cand cumperi biletul online.
Si eu acum 1 an, bilet de 50 euro numai cu bagaj de mana, daca as fi luat si bagaj pentru cala m-ar fi costat alti 40 -50 euro in plus mi se pare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde la ce companie aeriana sunt biletele alea. Dupa pret pare un low cost deci probabil fara bagaj

| mihai69 a răspuns:

Esky ia comision la fiecare bilet vândut și așa cum ai observat, nu oferă informații clare.
Dar dacă mergi la compania unde au găsit ei biletul și faci direct rezervarea, vei ști cu siguranță ce condiții ai privind călătoria și bagajul. Și ieși și mai ieftin!