| blake_9218 a întrebat:

Salut all. Am nevoie de ceva sfaturi, nu mari, doar niste sugestii big grin. Am 16 ani si trebuie sa merg din Suceava pana in Lisabona cu autocarul de unul singur, (cunosc soferulbig grin) si sincer nu stiu ce as putea face ca sa nu ma plictisesc; Drumul dureaza 3 zile, e departe, si se fac opriri din 2-3 ore, si totusi ce as putea sa imi iau cu mine? sa nu ma plictisesc?:-s
Multumesc

8 răspunsuri:
| Everything a răspuns:

O carte (daca-ti place sa citesti)un mp3, pune multe jocuri pe tel...si cartea de mate rolling on the floor laughing

| Georgix_7380 a răspuns:

Daca iti place sa citesti ia-ti o carte, sau pune-ti melodii multe si noi pe telefon, sau ia-ti multe reviste. ia cu tine ceea ce iti place si care nu te face sa te plictisesti. drumul poate fi lung dar o sa vezi ca pe parcurs vei vedea lucruri frumoase si cine stie, poate interesante pentru tine. Drum bun

| bloodbaa a răspuns:

PAi eu am mereu telefonul in care imi bag vreo 20 de jocuri. ipodul. si cea mai importanta. PERNA rolling on the floor. Inceara si tu combinatia asta laughing

| WindWalk_2684 a răspuns:

Un laptop, un modem, casti, muzica in laptop si mp3, ceva mancare, haine, iar daca conexiunea la net e proasta, l-as invita pe prietenul meu sa vina cu mine. Amandoi cu laptopuri jucam jocuri competitive pe LAN, de strategie sau coop. Aaaaaa da! 3 zile, asta inseamna 4 acumulatoare pentru laptopul personal. Daca se fac opriri de 1 ora as lua si o minge cu mine sa jucam ceva fotbal sau orice alt sport.
Daca merg singur imi iau 1 sau 2 RPGuri pe laptop si timp de 3 zile rup la questuri. Cam asa as omora eu timpul intr-un autocar.
Baftawinking

| ella4ever a răspuns:

Eu sund din moldova si acum sunt in lisabona. pot sa-ti spun ca si eu am venit cu autocarul e foarte plictisitor si obositor. poti sa-ti iai cu tine carti, reviste, notebook iar la opriri poti sa te folosesti de internet wifi. Dar cel mai bine e sa pleci cu avionul. Succese.

| blake_9218 explică:

Mc tuturor, da stiu ca e mai bine cu avionul, insa singur nu pot merge tongue si faza cu rpguri, da sunt fan wow as zice, joc zilnic cate 3-4 ore dar nu am atatea acumlatoare pentru laptop laughing sa ma joc 3 zile laughing;

| ShowTim3 a răspuns:

Poti sa iei somnifere din 2 in 2 ore happynu stiu ia-ti carti(sunt mai bune decat somniferele, iti recomand cele descriptive laughing daca nu te adorm somniferele sigur te adoarme o carte in care se descrie un peisaj) Poti sa asculti radio/muzica ta, laptop,dar nu o sa dureze prea mult, oricum daca mai cunosti pe cineva din autocarul ala in afara de sofer poti sa joci table, sah, poker chesti din astea si o sa treaca timpul repede.

| Feelings14 a răspuns (pentru blake_9218):

Hei! cum ai putut parasi tara minora? intreb pentru ca tot caut de atata timp si nu stiu cum sa plec in Italia. tot cu autocarul