| mia100خوبصورت a întrebat:

Merg intr-o excursie cu clasa.Am 4 ore de mers pana la Brasov cu opriri(sunt din Suceava).Ce as putea sa fac pe masina?

Răspuns Câştigător
| BiancaPetric a răspuns:

Crede-ma, eu am parcurs 6 ore cu autocarul si nici acum nu-mi dau seama cum au trecut. Pe autocar va fi muzica, poti fredona versurile, poti sa vorbesti cu ceilalti calatori, citeste o carte draga tie sau asculta muzica la casti. Nu este ceva ce ar trebui sa te preocupe exagerat. Vei pierde notiunea timpului foarte repede.
Funda big grin?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

PE masina nu poti sa faci altceva decat sa te tii bine de ceva, sa nu te ia vantul.
Poate, totusi, ii convingi sa te lase IN masina, caz in care nu te vei plictisi.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu-i nevoie să îţi faci asemenea planuri. Du-ţi muzică, dar mai mult de atât nu cred că îţi va trebui. Vei fi prea ocupat/ă să te uiţi la peisaje şi să vorbeşti cu colegii de clasă, crede-mă. 4 ore se duc foarte repede happy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
În primul rând să te aşezi în autocar lângă un coleg cu care te înţelegi foarte, foarte bine. Discuţi cu el, puteţi juca cărţi, asculţi muzică, spuneţi glume.
Distracţie plăcută!

| Fatamuntilor a răspuns:

Puteti forma echipe in care sa fiti antrenati in diferite jocuri de carti, remy, monopoli
poti face concursuri de tot felul de la cine canta mai frumos, la cel de actorie (aici puteti improviza chiar o piesa de teatru
poti citi
te poti juca pe telefon
karoche

cam atat imi trece prin minte acum

| hummmer a răspuns:

Pe maşină nimic-în maşină tot ce vrei.

| adywow a răspuns:

Asculta muzica, integrame daca te pasioneaza, citeste o carte. Nici nu iti vei da seama cand trece timpul

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Asculta muzica, nu te vei plictisi. Orium, vor fi multe peisaje frumose si alte atractii, sigur nu te vei plictisi.
Bafta! kiss

| Pufiiiiiii a răspuns:

Pai ar fi fain sa te poti aseza langa copii amuzanti(care fac panarama lol)si acolo nu ai cum sa te plictisesti.I-ati muzica, mancare, si cam atatwinking distractie placutabig grin