| clau270 a întrebat:

Am o intrebare,credeti ca se poate ajunge din Romania,in tarile indepartate din Asia,gen China,Japonia, Vietnam cu masina? Sau este imposibil datorita drumului lung care trebuie parcurs pana in aceste tari? Ma gandesc ca drumul cu masina e mai putin costisitor decat cu avionul.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până in Japonia pe roți nu prea merge fără ferry saui amfibie. In rest dacă ai bani și mașină beton și curaj, drum bun

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica daca se poate ajunge. Pui intrebarea ca si cum nu ar fi fost niciun european pana acolo.

Cat despre mers cu masina, nu stiu cum iti poti inchipui ca e mai ieftin sa faci 8000km cu mașina cand un zbor e vreo 600 700euro

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că te înșeli în ceea ce privește costul călătoriei.
Se poate să ajungi cu mașina, dar trebuie să pui la socoteală combustibil, hrană și cazare pe durata traseului, taxe de drum, asigurări etc.
Sigur găsești un zbor mai ieftin. Să nu mai spun de rapiditate.