| genius82 a întrebat:

am o intrebare pentru cei care au mai fost in tari straine. din uniunea europeana. daca plecati cu autocarul, la trecerea granitei va controleaza pasapoartele? sau doar le aratatsi?

Răspuns Câştigător
| andreeagicu a răspuns:

In tarile din EU ai nevoie doar de buletin. De obicei doar arati buletinul, nu e nevoie de un control mai amanuntit!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FaraoneSicilianu a răspuns:

Arati buletinu, n-ai nevoie neaparat de pasaport

| genius82 explică (pentru FaraoneSicilianu):

Dar daca nu ai buletin? doar pasaport?

| FaraoneSicilianu a răspuns (pentru genius82):

Ar trebui sa fie de ajuns, cand am venit in Romania aproape toti au aratat pasaport, si la fel cand m-am dus cu avionu in Italia, si m-am intors aici, cred ca e de ajuns