| Adib93 a întrebat:

Salut,are idee cineva daca este necesar pasaportul pentru o escala in Turcia,Instambul? Trebuie sa plec in Germania si zborul rezervat are escala in Turcia.A mai trecut cineva prin situatia asta? Nu am pasaport, asa ca am nevoie sa stiu daca pot pleca la drum linistit cu CI! Multumesc

10 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Da, este necesar pasaportul pentru a merge in Turcia, pentru ca nu face parte din UE doar in UE se poate circula doar cu CI

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Este necesar, dar mai bine avionul facea o escala la Johanesburg era mai aproape

| darrio2007 a răspuns:

Da.Este necesar.Dar nu inteleg de ce mergi intai in Turcia si abia apoi In Germania.Este cam lung traseul.Si pretul, bineanteles.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu este nevoie de pasaport atat timp cat nu parasesti zona de tranzit din aeroport.

| sonya a răspuns:

Buna,

Cate raspunsuri pe langa!

NU ai nevoie de pasaport. Tu esti doar in trecere in Turcia si mergi catre o tara din UE.

Daca vrei sa parasesti aeroportul, atunci ai nevoie de pasaport. Atat timp cat e doar o simpla escala si atat, nu ai nevoie de el.

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este nevoie. In Turcia va trebui sa mergi la tranzit pentru a ti se face check-in pentru zborul de Germania. La tranzit iti trebuie pasaportul si biletul. Nu se face pe baza ID-ului.

| Geanina_Alexandra_1993 a răspuns:

Buna, m aflu in aceeasi situatie ca si tine si as vrea sa imi spui ce s-a intamplat pana la urma. Ai avut sau nu nev de pasaport pentru tranzit? Ms
Astept raspuns

| Amimihai a răspuns (pentru Geanina_Alexandra_1993):

Buna sunt in aceeași situație laughing cu escala in Turcia. zbor cu Turkis arliness, cum a fost?

| Darrio2008 a răspuns (pentru darrio2007):

Bai darrio ne ai zapacit cu luatul asta la socoteala de ce o ia lumea prin Turcia sa ajunga in europa. T'en cuur pe mata de taran

| darrio2007 a răspuns (pentru Darrio2008):

Tu de unde drk ai mai aparut? Si cu numele asemanator? Dar si impertinent.