| winter a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi cumpar un bilet on-lin de avion direct de pe site-ul companiei respective. Dupa ce-l cumpar cum procedez sa ma duc la aeroport sa fac check-in la aeroport? Este pentru prima data cand fac asa ceva.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la ce companie iei biletul.
Daca e o companie low cost atunci trebuie sa faci check in online pentru ca la aeroport te va costa in plus.

Doar companiile de linie ofera check in ul gratis si la aeroport.

In orice caz, cel mai bine sa il faci online.

| mihai69 a răspuns:

Cel mai sigur e să faci check-in online (gratuit). La aeroport, s-ar putea să constați că trebuie plătit (la unele companii); în plus, în acest fel poți alege și pe ce loc vrei să stai în avion (eventual contra unei taxe).