| radomire a întrebat:

As vrea sa vizitez niste orase in apropierea mea, dar cate unul la 2 saptamani. Sa ma duc dimineata sa merg pe jos si sa fac poze toata ziua iar apoi sa ma intorc acasa. Ce credeti ca ar trebui vizitat ca sa cunosc orasul cat mai bine? Mersi

2 răspunsuri:
| pirij a răspuns:

Pentru inceput cauta obiective turistice. Din punctul meu de vedere ai putea cauta parcuri, muzee, cladiri vechi, cetati (nr cetate), apa ( lac sau apa curgatoare )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi cu centrul. De regula acolo se pastreaza cladirile vechi si valoroase. Apoi, inainte de a pleca, intra pe net la orasul dorit (wikipedia) si citeste despre el. Asa vei afla ce obiective sint mai importante si unde sint localizate. Calatorie pacuta! Te admir.