| Apostol_Mihai_1997 a întrebat:

Cand sunt la facultate pot sa imi iau un job de exemplu ca agent de turism pentru a acumula experienta? Am observat ca majoritatea agentiilor cer experienta in domeniu si ma gandeam sa incep mai din timp....Astept raspuns...

6 răspunsuri:
| applepie a răspuns:

Da, este posibil. Am avut un var care in timpul facultatii de geografie s-a angajat la o agentie de tursim, iar dupa ce si-a terminat studiile a ramas tot acolo. Acum depinde si de cerintele pe care le impune postul; mai bine incepi de undeva de mai jos si mai apoi incepi sa urci. Noroc!

| Apostol_Mihai_1997 explică (pentru applepie):

Merci! Mai de jos ce inseamna? Si ce salariu avea varul tau (in medie asa)?

| BIOO a răspuns (pentru Apostol_Mihai_1997):

Salut! Ai putea sa incerci si mai multe variante de a acumula experienta! Contacteaza-ma pe id messenger lazarescu_constantin si discutam si pe tema de marketing! Mult succes!

| Anuska30oana a răspuns:

Foarte bine ca vrei sa incepi mai devreme. Nu toate companiile iau doar oameni cu multa experienta. E bine sa incepi sa urmaresti agentiile ca vor scoate cat de curant posturi la bataie... stiu de esky.ro ca mai intai anunta posturile la ei pe blog sau pe facebook si apoi pe bestjobs. Asa poti lua legatura mai repede cu ei

| applepie a răspuns (pentru Apostol_Mihai_1997):

Mai de jos adica sa nu ai pretentii sa te angajezi din prima la nu stiu ce agentie mare care este renumita pentru serviciile deosebite pe care le ofera, ci la una mai micuta care, totusi, isi poate permite sa angajeze pe cei fara prea multa experienta. Legat de salariul varului meu: avea aproximativ 1000 de lei.

| Apostol_Mihai_1997 explică:

E...la mai de jos intervin si pilele, pregatire si inteligenta sa am eu ca de restul ma ajuta si tata laughing