| greta94 a întrebat:

Salut, caut zona balneara in Romania, in care se vor odihni parintii mei... poate cunoasteti voi una care merita! Ori alte locuri care pot servi drept vacanta. Multumesc, va dau si funda!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am fost de curand la Baile Tusnad. E foarte frumos, foarte curat, aer curat, padure, liniste.

| cristimihailov a răspuns:

Ti-as propune Munti Apuseni, zona carstica Padis.

| darrio2007 a răspuns:

Statiunea Fantanele, Cluj. Numai pentru odihna.
Sau Baile Felix, Bihor. Si pentru ceva tratament.

| mihai69 a răspuns:

Pentru tratament, e nevoie de o recomandare medicală. Nu de alta, dar sunt stațiuni care pot chiar să dăuneze unor pacienți care suferă de alte afecțiuni decât cele tratate acolo.
Pentru afecțiuni cardiologice - Buziaș, Covasna, Tușnad, Vatra Dornei; ginecologice - Sovata, Sărata Monteoru; reumatismale - Mangalia, Neptun, Techirghiol; digestive - Sângeorz Băi, Călimanești-Căciulata, Băile Olănești etc.