| NIMENII a întrebat:

Cei care au fost în USA sau știu, Ce acte îmi trebuie sa ajung acolo? Adică trebuie viza, pașaport, trebuie sai ai chemare/invitație? Difera actele dacă te duci ca turist, sau căutarea unui loc munca sau mai știu eu ce.Cam în cat timp se pot procura actele? Sau datini un site unde pot sa ma documentez.

1 răspuns:
| georgesur a răspuns:

Primele doua, pasaport si viza. La rindul ei viza este de foarte multe feluri: turistica, de studii, de business, medicala, etc.
Informatiile exacte le gasesti pe :http://romania.usembassy.gov/
iar orice firma mijlocitoare iti ia banii fara sa-ti ofere mai mult decit citeva informatii (pe care le gasesti si singur ).
P.S.-pentru virste intre 20 si 45 de ani este greu de obtinut viza turistica (nu prezinti credibilitate in privinta intentiilor turistice!)