| Faranume242424 a întrebat:

Cum pot trece granița Eilat-Taba dacă nu am mașina?
Acest site este adevărat, oferă transfer sau e inselatorie,?
https://eilatshuttle.com/eilat-shuttle-booking/

Vreau sa merg pana in Eilat, și de acolo sa iau shuttle Bus-ul pana in Taba și nu trece granița, dacă trec granița pe jos, se poate? si cat costa taxa vamala?

1 răspuns:
| Nuţu_Ionuţ_1994 a răspuns:

Salut! Da se poate trece granita pe jos. Eu tocmai am trecut saptamana trecuta. taxa de iesire din Israel costa 27, 5 eur/persoana iar in Egipt nu trebuie sa platesti nimic daca ramai in Taba. Cat despre eilatshuttle este 100% sigur. Eu am avut transfer dus intors si nu ma pot plange, sunt punctuali si foarte solicitati, autocarele sunt pline, dar sa stii ca nu sunt singurii, autobuzul 282 merge la aeroport pentru 4 euro (nu sunt 100% sigur de pret dar asa am auzit), La eilatshuttle m-a costat 15 dus intors deci e ok ca pret. Pentru Iordania viza este ceva mai scumpa dar daca ramai mai mult de 3 nopti si ai rezervarea hotelului la tine nu platesti viza nici acolo. Distractie placuta!