| Gabytzu25 a întrebat:

Salut.As vrea sa cumpar un produs in valoare de 15$ de pe amazon, acel produs fiind iGadgitz Sports Gym Jogging Armband pentru Samsung galaxy mini.
Imi poate spune cineva cat ma costa sa-l aduc in Romania?
Vreau sa aflu cat ma costa taxa vamala si transportul pana in tara. Multumesc, Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Salut!
1.Difera in functie de produsul pe care-l comanzi. Una e sa comanzi o carte, alta e sa comanzi un telefon sau un obiect de mobilier.
2. Difera in functie de durata livrarii pe care o bifezi tu acolo, ca poti specifica sa-ti vina in regim de urgenta si ajunge la tine in max 2 zile etc.
Pentru amazon de. ai 2 posibilitati:
Standard-Versand (7-21 Werktage)
Internationale Express-Zustellung (1-2 Werktage)
cam la fel e si la amazon uk.
Dar vezi ca atunci cand faci comanda, iti scrie pretul total, inclusiv TVA plus shipping si-ti arata clar cat te va costa transportul.
Orientativ, iti pot spune ca aducerea unui CD ma costa aprox 5-7 euroi, daca-l transport in regim normal. La fel si-o carte de dimensiuni normale.