| kkdand23 a întrebat:

De unde pot achizitiona un bilet pentru Expresul 783?
Cat de mare e riscul daca merg de la Aeroportul Baneasa pana la Primaria Otopeni? Am nevoie de raspuns URGENT.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte poti sa cumperi de la aproape orice casa de bilete RATB specificand ca vrei 1 - n bilete pe Expresul 783. Un bilet costa 2, 5 lei. (2015)

4 răspunsuri:
| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns:

Riscul de prăbușire?

| Manea_Bianca_1996 a răspuns:

Sau poți cumpăra pe telefon. Același preț, dar în credit evident. Și în caz de control, arăți mesajul pe telefon.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai card de plastic RATB Activ (verde) pur si simplu incarci pe el 2 calatorii EXPRES (costa 7 lei) la orice chiosc RATB. Sau 10 calatorii, costa 27 lei. Daca nu ai card de plastic (nu stai in Bucuresti si nu ai de gand sa revii pe aici in viitorul apropiat) poti incarca calatoriile pe un card de hartie Multiplu (albastru) care costa si ala in plus parca 1.60 lei. La expres nu prea poti face blatul, urcarea se face prin fata pe la sofer. Vezi si http://www.ratb.ro/expres.php

| christall a răspuns:

Iei o cartela cu doua calatorii, daca nu ai d.aia de plastic, o toneta de bilete e vizavi de aeroportul baneasa. Riscul e daca vin controlorii 50 lei pe loc, si mi se pare ca inca 50 suprataxa dc n-ai.