| pauldinamo380 a întrebat:

Salut deci am 17 ani si peste 3 luni fac 18 dar deja mi-am facut buletinu de 18 ani.....as putea sa parasec tara fara parinti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorul poate pleca fara parinti dar nu fara declaratia acestora, ca sunt de acord sa plece in strainatate si fara un insotitor major. Asa fiind nu poti pleca de unul singur pana nu esti major.

4 răspunsuri:
| Silviutzu_Mixatu_1958 a răspuns:

Deodata ce ai buletinul poti sa parasesti tara fara parinti happy!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Numai dupa ce implinesti varsta de 18 ani. Pana atunci numai cu procura din partea parintilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai buletin nou nu insemna ca ai si 18 ani. inca esti minor asa ca nu poti parasi singur tara

| pietrean a răspuns:

Pana nu implinesti 18 ani, NU!