| TrollingFace a întrebat:

Daca stau la bunici si parinti mei la tara eu pot sa imi fac buletinu pe orasu respectiv dar parinti mei au buletinu pe ala de tara si eu vreau sa mi-l fac buletinu pe oras ca nu vreau sa ma faca toti tarani.
Ce posibilitati am si cum?

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Da, poţi, însă trebuie să ai o hârtie la mână de la bunici că te iau în spaţiu.

| a1doru a răspuns:

Nu poti decat daca ai domiciliu stabil in oras.

| ioanionel a răspuns:

Poti unul din bunici tai trebuie sa mearga cu tine la Evidenta Populatiei cu actul de propietate pe locuinta, si tu cu buletinul tau si certificatul de nastere, un timbru fiscal de 2 lei vei completa un formular si unul dintre bunici va semna pentru gazduire si in 2 saptamani ai buletin de oras.Chiar poti avea probleme cu politia daca nu ai domiciliu sau flotant acolo la bunci!