| Vaallyy999 a întrebat:

DIRECT FUNDĂ! Spuneți-mi va rog, ce firme de trenuri sunt în România? În afară de CFR. Am auzit ceva și de "TFC", și "Softrans" și care merge mai repede? Mersi.

2 răspunsuri:
| RoDanny a răspuns:

Regiotrans, Softrans, CFR Calatori, CFR Marfa, CFR S.A., Unifertrans

| Violleta2022 a răspuns:

In afara de CFR nu exista nici o firma de trenuri pe teritoriul Romaniei.

Celelalte firme mentionate de tine sunt masini de cursa lunga (autobuze, microbuze, sau autocare), care asigura transportul intre diverse localitati, sau sate si se iau de la Autogara.