| Nikolaus a întrebat:

Eu vreau sa vizitez in vara aceasta o tara străină. Sunt din Vaslui. Cine imi cauta si imi gaseste un avion(un adolescent si un parinte) si un hotel in Paris cu bugetul de maxim 1000 de euro ii dau funda. Ori Paris, ori Viena, ori Berlin. Puteti cauta pe vola, pe booking, nu stiu. Cine gaseste ceva frumos și pana in 1000 de euro ii dau funda. Merci.

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

De ce nu te duci tu la o agentie de turism si poate gasesti ceva la oferta? nu-i mai usor asa si practic?

| Nikolaus explică (pentru clauss):

Nu-i o idee rea. Nu m-am gândit la asta. Dar trebuie sa scot bani din portofel sa imi zica?

| Nikolaus explică (pentru clauss):

Știi ce se-ntâmplă? Bilet am gasit si la 300 dar hoteluri gasesc la peste2000.

| clauss a răspuns (pentru Nikolaus):

Hotel de 5 stele poate, o cazare normala e pana o suta pe zi, acum depinde de hotel, zona, stele si perioada, iar biletele de avion le gasesti online cu mult mai ieftin, un cont sa ai

| mihai69 a răspuns (pentru Nikolaus):

Nu; ei abia așteaptă să „agațe" clienți. Dacă le-ar lua bani de cum intră pe ușă, cam câți crezi că ar avea? nu pe zi, pe an?!?
Așa cum spunea cineva, caută mai bine! de pildă poți căuta și apartamente în regim hotelier, și hosteluri, ba chiar și camping-uri.
De exemplu, acum vreo doi ani am avut un sejur excelent la Viena, unde am stat cu cortul pentru câțiva euro pe zi. Și condițiile erau excelente!
Orice se poate, totul e să știi să organizezi excursia.

| jamal000 a răspuns:

E simplu, rezevi hotel pe booking si cauti zboruri la companii aeriene low cost...nu uita de declaratia notariala pentru copil daca merge doar un parinte