| DenisaDenii96 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto si nu pot sa aleg. Bugetul meu ar fi pana in 1000 de lei, dar sunt dispusa sa il si despasesc. maxim pana la 1500 de lei. Ma puteti ajuta?big grin
Multumesc anticipat! :**

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Recomandarea mea este acest aparat: http://www.f64.ro/nikon-d3300-kit-af-p-18-55mm-vr-negru.html
Îl poți cumpăra cu de pe F64. E unul din cele mai bune site-uri.

| emilitalia a răspuns (pentru OnuOnulică):

Este un aparat bun si spun asta nu numai pentru ca eu am un D5100 dar sa nu uitam ca este un DSLR iar asta inseamna un aparat foarte greu(in jur de 500 gr) ceea ce pentru o domnisoara este ceva greutate. Preferabil ar fi ca Denisa sa ne spuna cam la ce anume vrea sa foloseasca acel aparat. In cazul in care nu doreste ceva profesional putem da un alt sfat.

| OnuOnulică a răspuns (pentru emilitalia):

Într-adevăr este și greu și performant. Însă, dacă vrea o calitatea a pozelor foarte bună atunci recomandarea mea rămâne aceeași.

5 răspunsuri:
| User9006 a răspuns:

I-ati acel Nikon d3300 kit(nu e prea bun kitul la d3300 asa daca vrei ceva bun ia-til body si un obiectiv 85mm f1.8G Nikon sau Samsung s7(la tel ai avantaj ca filmezi/fotografiezi si sub apa si pe uscat fara sa ti vibreze imaginea sau sa-ti apara miscata, si la dslr cu un obiectiv nu vibreaza imaginea)S7 iti va separa cadrul de fundal cu usurinta, are un senzor bun de imagine cu dual pixel ca la dslr.

| User9006 a răspuns:

Obiectivul Nikon sa aiba VR la final adica vibration reduction.