| Anonimul1233 a întrebat:

Familia mea merge la o nunta in Campulung Moldovenesc si dupa nunta dorim sa ne continuam drumul vizitand, stand la diferite cazari, noi fiind din Fetesti. Tatal meu lucreaza la armata si beneficiaza de niste bonusuri, adica : unele hoteluri, pensiuni, moteluri etc. sunt in asociatie cu armata si platim si dupa deconteaza, sa fie maxim 1450 lei. Nu conteaza, gasim noi, dar nu stim ce traseu sa urmam, ce putem vizita in cateva zile, sa ne relaxam, sa fie frumos. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să cauți "atracții turistice din Câmpulung Moldovenesc".
http://m.infoghidromania.com/campulung_moldovenesc.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

DAca va pasioneaza manastirile sunteti in tinutul lor. Voronet, Moldovita, Sucetiva, Putna.

Vatra Dornei e destuld e aproape.
Colibita este o zona foarte frumoasa cu lac, plimbari cu barca, plaja.
Se poate merge in Maramures, Borsa, Sapanta Cimitirul vesel, plimbare cu mocanita pe valea Vaserului