| xVictor a întrebat:

Salut guys! Am inteles ca din gara din Bucuresti se executa curse cu microbuzul spre aeroportul otopeni din 30 in 30 de min, este adevarat? Daca nu, dati.mi detalii si cum as putea ajunge din gara la aeroport

3 răspunsuri:
| Suki08 a răspuns:

Da, din majoritatea garilor pleaca microbuze din jumatate in jumatate de ora, sau din ora in ora

suntserios
| suntserios a răspuns:

Autobuzul 780 merge de la gara de nord la otopeni
dar cel mai simplu e cu un taxi luat pe aplicatiei sau cu uber

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Autobuzul Expres 780 te duce direct de la Gara de Nord (statia este vizavi de gara pe B-dul Dinicu Golescu) la Terminalul Plecari de la Aeroportul Henri Coanda (Otopeni). Biletul costa 3, 50 lei/sens, se incarca pe carduri Activ (verzi, de plastic) sau Multiplu (albastru, de hartie). Informatii pe www.ratb.ro
Programul este asta: http://www.ratb.ro/pdf_statii/780/780_1.pdf