| Jukaaa25 a întrebat:

În câteva săptămâni o sa plec din tara cu avionul și am o întrebare, am luat bagaj de mana doar, dar nu știu exact daca bagajul meu s.ar potrivi dimensiunilor 55 x 40 x 20, pentru cunoscători este o geanta de fotbal, de aceea cu loc de încălțăminte jos, aveți idee daca pot sa o iau aceea sau nu?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Dimensiunea 55x 40x 20cm inseamna lungime x lăţime x înălţime. Masoara-ti geanta incarcata cu obiectele pe care le vei transporta--- daca va depasi dimensiunile recomandate, ia-ti alta geanta de voiaj.

2 răspunsuri:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

O poți lua fără probleme doar sa nu depășești 10 kg

Bula
| Bula a răspuns:

Ai auzit de METRU, pentru masurat lungimi?
Daca nu, cauta pe internet, pentru ce- si cum se foloseste! tongue