| Liviu321 a întrebat:

Maine urmeaza sa plec pana la Sibiu, din Bucuresti cu un Logan 2, consum mediu de 7.5 benzina. Puteti sa imi spuneti cam cat timp fac, avand in vedere ca plec la ora 12 si cam cati l de benzina aproximativ voi avea nevoie?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

75 Km/h
Timp: 3 ore 35 min
Consum: 7, 5 l/100 Km
Consum total :
20, 3 l 122 RON

Depinde cu, ce viteza mergi, dar in principiu, dupa aceste statistici... cam atat, desi eu cred ca o sa faci mai mult, aproximativ 4ore

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poate daca ai zice si de unde pornesti ai primii raspunsuri relevante laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitatea de dinamovist

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 7 ore faci.

| ChituAlexandru1289 a răspuns:

Mai bine sterge intrebarea ca te faci de ras.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de unde pleci.

| Liviu321 explică:

Din Bucuresti plec...

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca-n ecuatia de fata are vreo treaba echipa de fotbal pe care acest baiat / barbat o sustine

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ne dai locatia de unde pornesti calatoria, noi nu avem cum sa-ti spunem ce consuma de benzina vei avea si nici in cat timp ajungi.

| darrio2007 a răspuns:

De unde vrei sa stim noi daca nu spui de unde pleci? Poate pleci din Șelimbăr care e la 5 km de orasul Sibiu. Ăla pe care l-ai premiat ti-a raspuns ca sa se afle in treaba. Curios ca te-a multumit raspunsul lui.

| mihai69 a răspuns:

Și dacă e blocată Valea Oltului? poți să faci și 10 ore, crede-mă. Au fost cazuri. Și dacă o fi să ai bafta asta, să vezi atunci consum, că nu poți sta cu motorul oprit, că îngheți de frig.