| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau sa fie o intrebarea super lunga, o sa trec direct la subiect.
De craciun o sa plec in Viena (2-3 zile) si voiam sa stiu cam cati bani de buzunar ar trebui sa am la mine,micul dejun este inclus in cazare, merg cu colegii de clasa, 50 de euro sunt ok sau ar trebui sa imi iau mai mult?

4 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

As zice sa ai 200 de orice eventualitate. Pare mult dar daca mai vizitezi muzee, te ami plimbi cu metroul nu cred ca ti-ar ajunge 50 de euro.

| Hammurabi a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine 100 ca tentatiile sunt multe si va trebui sa-ti platesti si o masa daca ai doar micul dejun inclus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 50 euro mananci de 2 ori si cam atat
acum numai tu stii unde mancati si ce faceti pe acolo

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Sunteti elevi si cine a organizat excursia nu v-a asigurat masa? Cu adultii, e altceva, ca si o excursie pe cont propriu. Unde cand si cum veti manca? In Viena toate sunt scumpe.