| CosminCosy268 a întrebat:

Salut.Plec cu tata si 2 rude intr-o excursie cu autocarul pe un circuit, ea durează 13 zile.Pana in ziua a 6-a avem numai mic dejun la hotelurile unde suntem cazați iar următoarele zile (din ziua 6 până în ziua 13 )avem și cina.Ce imi recomandați sa iau la mine (mancare)care sa dureze mai mult și să nu se strice. Rudele mele mi-au spus că își iau la ei în jur de 2 bancuri de apă,conserve, biscuiți și covrigei.Voi ce imi recomandati sa imi iau la mine care sa dureze macar până în ziua a 6-a?

1 răspuns:
| MorganaM a răspuns:

Pai ai putea alune, seminte, nuci, mere, dar sa fie dinacelea tari si acre si sa nu le tii chiar la soare.
alunele, semintele si nucile au multe calorii si iti ofera multa energie, chiar daca nu au un volum foarte mare. Ai putea, de asemenea, sa mai iei ceva ardei - ca si aceia se pastraza destul de bine la o oarecare racoare. printre altele, ai putea sa mai iei cu tine salam uscat. dar atentie : USCAT! acela se pastraza mult si bine si e satios, cu multe calorii. nu trebuie sa mananci mult din el si deja ai energia necesara.