| Letytzy@ a întrebat:

Sunt din Tg-jiu.Ati fost in acest oras? Daca da, v-a placut? Aveti aceeasi parere despre olteni ca majoritatea romanilor adica o parere foarte proasta?

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Fiecare om are o altfel de identitate, de mod de gandire, de viteza in miscare!
Eu unu am cunoscut olteni foarte calmi, dar tot odata niste olteni cu care nu puteam sta la masa, am avut o iubita din slatina cu care ma intelegeam foarte bine, deci nu de unde esti spune cine esti, ci prin actiunile tale poti spune cine esti!
Iar orasul tg jiu este un oras frumos, curat, ca marea majoritate a oraselor ce nu se afla pe langa bucuresti, oameni simpatici si primitori!

16 răspunsuri:
| optimista_5827 a răspuns:

Nu am fostin tg-jiu dar da....am aceeasi parere ca toata lumea. bine...accept ideea ca exista si exceptii happy

| monyk a răspuns:

Buna, am o parere foarte buna despre acest oras, si oamenii nu ii putem caracteriza pe toti la fel, pentru ca toti suntem diferitihappy

| billy69 a răspuns:

Despre olteni? Oameni ca noi restul cu bune si rele, unele guri rele vorbesc aspru despre femeia olteanca, iar daca este asa rea cum se spune bravo ei! happy

| yuli10 a răspuns:

Tatal meu este din tg-jiu si am fost de cateva ori acolo. e foarte frumos; am fost la masa tacerii, poarta sarutului si mi se pare un loc linistitor care merita vizitat. mie imi plac oltenii mai ales felul cum vorbesc ei la perfect simplu big grin

| crisS a răspuns:

Da am fost in Tg-jiu de curand mi se pare un oras foarte frumos si mai curat fata de Timisoara plus ca aveti foarte multe obiective turistice. Cat despre olteni nu am ajuns sa ii cunosc dar am auzit de la cei din jur dezaprobari fata de ei

| daii a răspuns:

E frumos in Tg-Jiuhappy am fost de cateva ori, iar oamenii.nu cred ca trebuie sa ii judecam noihappy
+ ca si eu is jumate olteanca.nu imi place dar asta nu inseamna ca am parere proasta despre oltenibig grin
Majoritatea oltenilor sunt cam. dar sunt si destule exceptii.Asa ca nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oalahappy

by daiiwinking

| adrian_8167 a răspuns:

Sunt din Tg-jiu

| Anna :) a răspuns:

Orasul, mi-a placut foarte mult, insa despre oameni, nu stiu dar mi-au lasat un gust amar...Bine acum sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala.

| kathessa a răspuns:

Nu, dar despre drumuri am o parere f proasta!

| mariutza a răspuns:

Da am fost in Tg-Jiu... mi-a placut orasul acesta la nebunie love struck...nu dc sa am o parere proasta...si ei tot oameni sunt ca si noi...verisorii mei, bunica, mama sunt olteni, bine...mama nu vorbeste la nici un prezenthee hee.infine.deci intrr'un cuvant orasul este minunat...parcurile sunt foarte curate...este mai linistit...:X

| mariutza a răspuns:

Aaa da..cam aproape in fiecare an merg in Tg-Jiu big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost, am facut destule poze, insa atarctiile principale raman parcu Brancusi si coloana infinitului. Asta cel putin in oras. Intr-un cuvant de cate ori am fost nici nu mi-a placut enorm, dar nici nu am plecat cu un gust amar.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Si eu sunt olteanca despre Tg-jiu este un oras mic si frumos despre oamenii ce sa zic altii is buni cumsecade altii nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salve, despre olteni nu poti avea in general o parere buna, desigur ca sunt exceptii multe dar majoritatea sunt... mai ales barbatii, hai sa spunem lucrurilor pe nume : batuti in cap, la oltence altfel sta treaba, sunt ele mai dracoase dar e bine asa, pentru ca sunt si gospodine si descurcarete si la locul de munca.
P. S.
pentru crisS daca spui ca Tg Jiu e mai curat decat Timisoara, inseamna ca nu ai vazut Timisoara in momentele in care nu e asaltata de armatele oltenesti si moldovene care spre disconfortul tmisorenilor nu stau prea bine la capitolul civilizatie.

| deyanne a răspuns:

Am fost in Tg-jiu in timpul unei excursii cu scoala si mi-a placut foarte mult orasul.

| Nookoo a răspuns:

Salut!
Despre olteni contrar parerilor multora, am o parere foarte buna.Cel putin cei din judetul Valcea mi se par oameni prietenosi si de viata.Cred ca exceptie ar fi in Craiova(no offense pentru cei de acolohappy. Este foarte adevarat ca sunt cam tari in gura, vorbesc tare si le place sa se contrazica, dar dupa cum suna si melodia :Cin'se ia cu mine bine ii dau haine de pe mine/Cin' se ia cu mine rau, sa-l pazeasca Dumnezeu, ca sunt sarpe de dudauhappy
Nimic mai mult.Eu sunt din Bucuresti si sotia mea este din Dragasani, super oameni, tot respectul pentru voihappy Am fost si la Tg Jiu sa vizitez operele lui Brancusi si mi-a placutwinking