| Fluture a întrebat:

Ce parere aveti despre olteni?

17 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, eu nu am întâlnit niciun oltean şi nu aş dori să mă iau după stereotipuri. Totuşi, cred că sunt oameni şi oameni, deci nu prea contează din care parte este atâta timp cât este un om de treabă happy

| RфZaημtzα a răspuns:

Oltenii sunt cei mai, cei.Ei sunt cei mai frumosi, avem oltence superbe cu care ne mandrim.Cei mai buni oameni.Sunt olteanuca, nu de altalaughing.

| biuuu a răspuns:

Pai...sa stii ca eu am o parere foarte buna despre olteni.eu chiar m-am intalnit cu un oltean.ei sunt foarte respectuosi si de treaba.nu te jignesc. vorbesc calm...adica noh.cel pe care l-am cunoscut eu dar cred ca marea majoritate sunt asa
funda please?

| Anita20Peace a răspuns:

Sunt oameni ca toti oamenii.

| annakarenina a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza de unde esti, conteaza doar cum esti pe dinauntru.

| cockie_green a răspuns:

Mama mea e olteanca...si este cea mai buna mamahappy
Sa stii ca acolo in partea Olteniei sunt oameni foarte muncitorihappy

| Nirvana a răspuns:

@clauss cat de mult de inseli!
Un orasean bogat, isi face o casa de vacanta in inima muntelui, aproape de o stana de oi. Cand fiul unui cioban se ofera sa-l ajute la treburi pe langa casa, omul isi aminteste de un zvon privitor la dimensiunile sexului muntenilor si se hotaraste sa-l verifice, de aceea il cheama pe tanar in casa:
- Mai, Ioane, daca tu ai sexul atat de mare cat acest casetofon, sa stii ca ti-l dau tie!
Zis si facut! Ion se descheie la prohab si-si etaleaza mandretea langa casetofon si apoi pleaca fericit cu casetofonul.
A doua zi dis-de-dimineata, Ion apare la usa oraseanului si bate nerabdator:
- Nene, deschide, sunt eu, Ion! Am venit cu tata sa ne dai si frigiderul!
Uite bancuri cu voi, oameni de munte. laughing

| clauss a răspuns:

- De ce isi iau oltenii doua pietre cind merg la culcare?
- Cu una sting becul, iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.
scuze, eu sunt muntean si bancuri cu noi nu sunt, asa ca mai radem si noi, fara suparare

| Ilinca a răspuns:

Peste tot in lumea asta sunt fel de fel de oameni : unii mai muncitori, altii mai egoisti, ceilalti mai rai, unii mai blanzi, etc. Nu poti spune despre toti oltenii, spre exemplu, ca sunt harnici si muncitori, sau ca sunt rai si egoisti. Felul de a fi al unui om nu prea are legatura cu locul in care s-a nascut ci cu ceea ce are in sufletwinking.
In concluzie, oltenii sunt la fel ca toti ceilalti : pur si simplu oameni, cu calitati si defecte happy

| metalheart a răspuns:

Nu am cunoscut olteni dar nu tin cont de chestia ca oltenii si moldovenii nu se inteleg (eu sunt moldoveanca).nu cred ca ei sunt altfel decat ceilalti... fiecare e diferit.tu ce parere ai despre moldoveni?

| Biscuiti a răspuns:

Tot ce pot sa spun: bancuti laughing :p... oricum, eu sunt moldoveanca.hee hee

| MisteriousMan a răspuns:

Hmm...

Sunt olteanca pana la moarte...

Nu am ce zice big grin asta-s eu big grinbig grin

| YoppKidde a răspuns:

Oameni super de treaba daca apuci sai cunosti

| YoppKidde a răspuns:

Oameni super de treaba daca apuci sai cunosti...

| Ghindă a răspuns:

Eu sunt olteancă tongue deci am o parere foarte buna despre olteni big grin

| dan_1805 a răspuns:

Sunt oltean si ma mandresc cu asta.

| kuki a răspuns:

Sunt olteanca big grin.Ce parere sa am despre noi oltenii? Pai...nu toti avem acelasi fel de a vorbii, cel putin orasenii nu.