| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am 14 ani si vreau sa merg singura cu trenul pana la Brasov si dup-aia sa ajung in satul Fundățica, problema este că știu că pot sa iau trenul pana la gara brașov dar dup-aia? vin Maxi Taxi-uri pe acolo?

(știu că probabil vă întrebați ce să caut singură cu trenul până în Brașov)
Vreau sa merg în tabără dar plecarea e devreme și eu la 09 00 am o treabă urgentă care nu trebuie amânată. Și plus nici nu cred că mă lasă mama laughing)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi impreuna cu un parinte sau frate mai mare, nu singura, ca nu esti safe la 14 anisori.
Parintii au obligatia sa te duca si sa se asigure ca ai ajuns in ttabara!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu pleaca in tabara fara acordul mamei tale. Doar daca te lasa, poate sa vorbeasca cu diriginta sau cine este organizatorul taberei, sa vina cu autocarul sa te preia de la gara. Este responsabilitatea lor, daca au organizat aceasta tabara, de a nu pune copiii sa mearga singuri pentru a ajunge acolo.

| Brizbriz a răspuns:

Vad ca e un satuc mic si prapadit la 44 de km de Brasov cu strazi de acces care abia pot fi numite strazi si cu cateva casute, AMARATE, in afara de pensiune
cu distante MARI intre case

lucru ideal sa mergi in concediu, in afara "lumii dezlantuite" (adica fara trafic, aglomeratie, blocuri, etc. doar natura si liniste)

in concluzie, probabilitatea ca o firma de maxi taxi sa faca profit spre asa un satuc e ABSOLUT ZERO

morala, uita si de Uber, singura solutie e un taxi, care o sa USTURE la pret
totusi
https://www.google.com/search?q=%22Fund%C4%83%C8%9Bica%22+primarie+contact
si asta:
https://www.google.com/search?q=%22Fund%C4%83%C8%9Bica%22+contact
da niste telefoane, poate, poate

| Brizbriz a răspuns (pentru Brizbriz):

PS cea mai buna idee: mai e si pensiunea in sine, da-le telefon, sunt sigur ca au periodic masini care vin cu aprovizionare, turisti, samd

| suntserios a răspuns (pentru Brizbriz):

"in concluzie, probabilitatea ca o firma de maxi taxi sa faca profit spre asa un satuc e ABSOLUT ZERO"

Sa vezi si sa nu crezi... sunt vreo 5 autobuze. 5 pare totusi mai mare decat ABSOLUT ZERO? iar scrii tampenii pe aici
Da da stiu o zici ca Fundata nu e Fundatica, doar ca e cam acelasi sat, ca sunt unul in continuarea celuilalt.

https://www.autogari.ro/......ov-Fundata

| Brizbriz a răspuns (pentru suntserios):

Lul
eu vad numai 2, mai exact 6 din care 4 sunt invalidate
si e tare RAUUUUU site-ul:
https://www.autogari.ro/......tps?/curse
stiu sigur ca din Floresti Prahova GARA, care nu e trecut acolo, exista maxi taxi, SI din Floresti Prahova sat exista maxi taxi, ambele spre Baicoi, ori site-ul trimite la Campina, si nici unul nu e valid

stiu pentru ca si eu m-am masochit la un moment dat cu aceeasi problema, sa ajung intr-o gaura din provincie

| Sophieka a răspuns:

Pe scurt : Ti-o cauti cu lumanarea.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Uber?

| king5151 a răspuns:

Si cum ai vrea sa te duci daca nu te lasa mama ta?

| rumi36 a răspuns:

Pai d-asta nici nu vreau sa ma duc singura